Výstava "Nežná krása orchideí" mojím fotoaparátom.

Autor: Martin Sipták | 19.4.2018 o 9:54 | Karma článku: 3,35 | Prečítané:  628x

V termíne od 21.februára do 11. marca 2018 sa v Botanickej záhrade Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre konala výstava "Nežná krása orchideí". Orchidey milujem a tak som výstavu navštívil s mojim fotoaparátom.

Fotografovanie detailov a aj celých kvetov, je pre mňa obrovský relax. Áno, človek s tým dieru do sveta fotografie neurobí, ale farby a ladné detaily kvietkov môjmu oku lahodia. Keď som sa dozvedel, že v meste, v ktorom žijem, Nitre, bude výstava týchto krásnych kvetov, okamžite som si túto udalosť poznačil do kalendára. Výstavu som navštívil a čo som videl a cítil, môžete vidieť na nasledujúcich fotografiách.

Výstava sa konala v dvoch skleníkoch Botanickej záhrady Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. K videniu bolo 75 rodov a 210 druhov orchideí. Všetky som však nemohol vidieť – niektoré boli odkvitnuté, alebo ešte nekvitli.

Mám veľa orchidey aj doma, ale niektoré som tu videl prvýkrát, hlavne drobné – mini orchidey. A svete je ich neskutočne veľké množstvo. Je známych skoro 1000 rodov a 30 000 druhov. Na  výstave bolo  teda  možné vidieť ani nie  jedno percento z doposiaľ známych druhov, ale aj to necelé percento bolo krásne a pôsobivé.

Som rád, že sa takáto výstava konala v Nitre v Botanickej záhrade a mal  som  možnosť ju navštíviť. Pevne verím, že sa bude konať aj budúci rok.

Použitá fotografická technika Fujifilm X-Pro2  + Fujinon XF 60mm f/2,4 R Macro a pár fotografií s Fujinon XF50-140mmF2.8 R LM OIS WR.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?