Nitrianska Kalvária - 1 rok, 21 snímok

Autor: Martin Sipták | 13.6.2017 o 8:10 | Karma článku: 6,73 | Prečítané:  1433x

Jedna scenéria. 365 dní. 21 snímok.To je výsledok môjho ročného fotografovania ( a dalo by sa povedať aj úsilia) nitrianskej Kalvárie.

Snímať tú istú scenériu dlhodobejšie a s odstupom času je veľmi populárne a v podstate aj veľmi jednoduché ak chcete realizovať dlhodobý fotografický projekt. Rovnaký záber. rovnaké ohnisko, rovnaký objektív a len sa mení svetlo, obloha, farby. To najhoršie je vytrvalosť. Musíte vytrvať a byt pripravený. Ja som sa to počas posledného roka naučil a vydržal som rok, počas ktorého vzniklo 21 snímkov rovnakého miesta.  

Prvá snímka vznikla, keď sme jedno ráno vyprevádzali známych z Talianska na cestu domov. Vychádzalo slnko. Presne nad nitrianskou Kalváriou. Scenéria úžasná. A tak som hneď bežal pre fotoaparát a cvakal. Výsledok sa mi páčil. O pár dní na to, pri rannom pití kávy pozerám na scenériu zase s nitrianskou Kalváriou. Opäť scenéria, ktorá ma okúzlila a vtedy si hovorím, toto budem sledovať a vždy keď ma to okúzli a zaujme cvaknem. A tak som aj vydržal a teraz po roku sa dívam na 20 snímkov a samého ma udivuje aká je ta krajina nádherná. 

Rok je za mnou ale rok predo mnou. Je ešte pár vecí ktoré sa mi nepodarilo vyfotografovať ako napríklad dúhu, blesky, ohňostroj a podobne. Musím vytrvať a dúfam, že o rok tu predvediem ďalšiu kolekciu fotografií, ktorá bude zaznamenávať ďalší rok s nitrianskou Kalváriou..

Použitá fototechnika: Fujifilm X-E1 + XF 55-200mm f/3,5-4,8 R LM OIS

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Hľadaného Majského vypátrali na pražskej psychiatrii

Podľa lekára nie je schopný akýchkoľvek úkonov, preto zostáva hospitalizovaný.

CYNICKÁ OBLUDA

Kočner ako obeť systému

Kočner vyhlásil, že súd s ním je ako proces s Miladou Horákovou. Áno, takto to naozaj povedal, chudátko ublížené.


Už ste čítali?