Moderné Tokio

Autor: Martin Sipták | 29.6.2017 o 8:52 | (upravené 29.6.2017 o 13:50) Karma článku: 7,22 | Prečítané:  2365x

Tokio je hlavné mesto Japonska a je aj jedna z najväčších metropolitných oblastí sveta. Poďte sa pozrieť v tejto fotoreportáži na mrakodrapy, neónové reklamy a trochu futurizmu.

Mám rád históriu a neskutočne milujem bežný život a obzvlášť ten ruch ázijských tržníc. Vždy ma však fascinovali mrakodrapy a moderné mestá. Svojim zvláštnym spôsobom ma to priťahuje a fascinuje. Možnosť navštíviť Tokio bolo aj splnením sna. Sna vidieť jedno z najväčších miest na svete.

Tokio je v podstate len betónovo – skleneno – svetelná džungľa. Cela metropolitná oblasť  Veľké Tokio má cez 37 miliónov obyvateľov (a dokonca rozšírené územie ma 60 miliónov obyvateľov!!) a patrí medzi najväčšie na svete (je na prvom mieste aj keď ho doháňa Jakarta, New Delhi, kde Však nikto presne nevie koľko ľudí v nej žije). Len mestská časť Tokio má 13 mil. obyvateľov. Na malej rozlohe ( aj keď oblasť Tokia je naozaj obrovská) žije neskutočne veľa ľudí. To znamená len jedno a to, že tu budú predovšetkým domy a mrakodrapy.

Tokio sa dá rozdeliť na viac častí. Každá má svoje špecifiká. Celkom ma však prekvapilo, koľko tu je zelene. Hlavne v prípade tých najväčších budov sa okolo nich nachádzajú krásne parky a zeleň. Samostatnou kapitolou je tzv. "Electric town" alebo časť Akihabara. Neóny, hlasná hudba, reklama a hry. "Elektronické mesto" aj v dnešnej dobe pôsobí trochu futuristicky. Nezabudnem na ten 5 minútový úžas, keď som vystúpil z metra a len nechápavo stál a obzeral sa okolo seba.

Tokio samozrejme nie je len o moderných železo-betónových budovách. Je tu veľa pamiatok, chrámov, múzeí, krásnych japonských záhrad, skrytých uličiek a tradičného rušného života. Ja som vám, však chcel ukázať moderné Tokio a teda to tradičnejšie niekedy nabudúce.

Použitá fototechnika: Fujifilm X-E1 + Fujinon XF 10-24mm f/4 R OIS + Fujinon XF 35mm f/1,4 R + Samyang 8mm F2.8 II Fuji X

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?